Nadaj smak swojej wodzie

Sporo osób wciąż nie jest przekonanych do picia wody. Główny powód, który podają dotyczy jej neutralnego smaku. Często można usłyszeć „mi woda nie smakuje, jest bez smaku”. Osoby te nierzadko idą w kierunku alternatywy-wód smakowych. Weźmy pod lupę ich skład, czy są tak samo zdrowe jak zwykła woda?

Niestety główny składnik wody smakowej to cukier, syrop glukozowo-fruktozowy oraz inne substancje słodzące. Jedna szklanka dostarcza 11,4g cukru! Dodatkowo niektóre wody smakowe zawierają konserwanty i aromaty. Można zatem podsumować, że pod względem zawartości substancji na etykiecie wody smakowe powinny w sklepach stać koło gazowanych napojów.

No dobrze, ale czy jest jakieś rozwiązanie, skoro dla wielu osób smak zwykłej wody nie zachęca do picia, a wybór wody smakowej, jak już wiemy jest daleki od zdrowia?

Mamy rozwiązanie! Zrób wodę smakową sama/sam w domu. Oto klika przepisów na szybkie i aromatyczne wody do picia, które są idealne na letnie upały.

Dodatek owoców do wody nada jej smak i sprawi, że będziemy pić jej więcej. Warto podkreślić również, że jest to świetny sposób na zmniejszenie ilości spożywanego cukru przez dzieci, oraz dodatkowa porcja owoców w ciągu dnia.