Najważniejsza jest motywacja! Wyznacz sobie cel i do niego dąż

Większość lekarzy  zaleca ćwiczenia co potwierdza, że aktywność fizyczna pomaga zapobiec chorobom serca i nowotworom. Jednak dość trudno wyjść z  ciepłego łóżka i iść na spacer, gdzie pogoda w Polsce jest zmienna w zależności od pory roku. Choć wiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna do dobry sposób na profilaktykę zdrowotną . Należy starać się wyrabiać w sobie nawyk ćwiczeń nie poprzez myślenie o abstrakcyjnych korzyściach zdrowotnych, ale poprzez stopniowe i konsekwentne zmiany w trybie życia. Oto kilka celów, które pomogą ci w 12 miesięcy w osiągnieciu (doskonałej) profilaktyki zdrowotnej.

Wyznacz sobie cele. Zapisuj je. Ile razy w tygodniu zamierzasz ćwiczyć  i jak długo. W realizacji tego celu pomorze Ci aplikacja mobilna FITPOLKI. Ile czasu chcesz poświecić na ćwiczenia  za miesiąc , za pół roku, za rok? W realizacji tego celu pomoże Ci harmonogram celów (zajrzyj na naszą Zakładkę „Materiały do Pobrania”).

Rób notatki. Za każdym razem, kiedy ćwiczysz, zaznacz to w kalendarzu. W realizacji tego celi pomorze Ci aplikacja mobilna FITOPOLKI.   Aplikacja zapiszę jaką aktywność wybrałaś i ile czasu trwania ćwiczenia. Większość z nas zapomina, co robiły, a dzięki zapisom można spojrzeć i powiedzieć sobie: Udało mi się. Raporty mogą służyć jako motywacja i w określaniu sowich z harmonogramie celów profilaktyki zdrowotnej.

Nagradzaj się. Co tydzień lub raz na miesiąc dawaj sobie nagrodę (albo nawet codziennie). Zakończysz trening? Idź na pyszną kawę. Tygodniowy czy miesięczny plan wykonany? Zadzwoń do koleżanki i umów się na zakupy czy do restauracji na ploteczki.

Zachowaj równowagę. Gdy podchodzisz do spawy zbyt ambitnie, łatwo przesadzić z wysiłkiem.  Trening  zwiększaj powoli i stopniowo i oczywiście dopasuj dyscyplinę do swoich upodobań.

Pamiętaj o urozmaiceniu.Wrogiem ćwiczeń i aktywności fizycznej  jest nuda. Jeśli będziesz robić to samo, szybko się znudzisz. Zmieniaj trasy spacerów lub maszeruj z różnymi osobami. Znudził Ci się basen? Zmień basen lub zagraj w piłkę albo wybierz przejażdżkę na rowerze.