Work-life balance – lekcja #5: zdrowo się odżywiaj

Najważniejsze zasady zdrowego odżywiania się i lista fit przepisów na każdą kieszeń.

Zdrowa dieta to taka, która wspomoże właściwe funkcjonowanie Twojego organizmu – innymi słowy, wesprze go podczas trudności, których doświadczasz w ciągu dnia.

Różnorodność zdrowego menu zapewnią warzywa i owoce, a także produkty nieprzetworzone chemicznie, które oddadzą Twojemu organizmowi dawkę niezbędnych minerałów i witamin.

Zdrowa dieta wcale nie musi być skomplikowana! Pamiętaj, że jedzenie ma być dla Ciebie przyjemnością. To celebracja – Twój organizm uzupełnia brakujące kalorie i ma siłę, by iść do przodu. Szkoda czasu na głodzenie się lub nadmierne odchudzanie. Wystarczy zbilansowane, regularne spożywanie odżywczych i lekkostrawnych posiłków.

Ty i Twój organizm musicie się nawzajem chronić i odciążać serce, dlatego tak istotne jest, by unikać cholesterolu, nadmiernego cukru, kawy. Pij dużo wody z cytryną i miętą przed każdym posiłkiem i w ciągu dnia. Gdy łapie Cię stres, pij ciepłą melisę z dodatkiem pomarańczy. Wrzątek rozgrzewa i daje poczucie ciepła i otuchy, właściwości melisy pozwolą uspokoić nerwy.